Biwak w czasie lata – jak się stosownie przygotować?

Nawet jeśli latem nie wybieramy się do odległych krajów, na kilkunastodniowy urlop, warto zaplanować sobie ciekawe wycieczki, chociażby po okolicznych terenach. Świetnym rozwiązaniem jest chociażby letni biwak w lesie czy też na leśnych łąkach, na jaki może wybrać się praktycznie każdy z nas, trzeba tylko wszystko wcześniej odpowiednio rozplanować.
Leśny biwak może być atrakcyjną przygodą, zwłaszcza w wyjątkowo gorące dni, gdy każdy szuka odrobiny cienia, aby uciec przed nadmiarem promieni słonecznych. Las to świetne miejscu na tego typu „ucieczki”, chociaż oczywiście trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach, których musimy się trzymać przygotowując tego typu wyprawę.

fotka - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - dziecko

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście nim wybierzemy się do lasu, trzeba zaopatrzyć się w potrzebne przedmioty i akcesoria, które przydadzą się w momencie, kiedy będziemy chcieli rozbić biwak i przygotować sobie miejsce wypoczynku. Bardzo ważne jest również zabranie odpowiedniej odzieży – klapki czy podkoszulki na ramiączkach nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem. Lepiej nałożyć solidne buty i lepsze okrycie, tym bardziej, że las idealnie chroni przed nadmiarem gorąca i na ogół temperatura na jego terenie jest o wiele niższa, niż poza nim. Okrycie jest ważne także z tego względu, że w lesie pojawia się więcej najróżniejszych owadów i podobnych stworzeń, które mogą nas ukąsić i spowodować tym sposobem niepotrzebny kłopot. Warto oczywiście – szczególnie już po wyjściu z lasu – wykonać badanie(zobacz terapia rodzinna warmuz) kleszcza, aby wyeliminować zachorowanie na popularną beroliozę, która występuje coraz częściej. Jest to choroba, jaka może mieć duże konsekwencje dla naszego organizmu, stąd też jeżeli chodzi o tego typu chorobę jak borelioza testy, zwłaszcza po leśnym biwakowaniu, są konieczne.

Oczywiście udając się do lasu nie zapomnijmy o takich ważnych dodatkach jak mapa, scyzoryk, czy apteczka pierwszej pomocy. Warto oczywiście wcześniej zrobić dokładną listę przedmiotów, które będą niezbędne i ułatwią przygotowanie naprawdę atrakcyjnego wypoczynku. Zabawa może być naprawdę świetna, stąd też warto się na nią zdecydować, szczególnie, jeśli do tej pory nie uczestniczyliśmy nigdy w biwaku.