By zapełnić puste miejsca w swoim ogrodzie postaw w nim narzędziownię

Stawiając swój dom nie zapominajmy o wypełnieniu miejsca na zewnątrz. Zwłaszcza, kiedy za domem mamy ogród czy ogródek, nie można zostawić go samemu sobie, gdyż o rośliny należy troszczyć się. Cóż może być lepszego od pójścia rankiem albo wieczorem do własnego ogrodu, żeby odpocząć wraz z rodziną? Dlatego w tym artykule pogadamy odrobinę o tym jak możemy zagospodarować obszar za domem.

materiał drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Najefektywniejszą metodą na zorganizowanie przestrzeni na narzędzia jest postawienie domku na narzędzie, w jakim można składać również pozostały sprzęt ogrodowy, niepotrzebne meble, zabawki dziecięce oraz inne rzeczy, jakich nie chcemy przechowywać w domu. Takie rozwiązanie nie dość, że pomoże Ci zachować porządek w ogrodzie, ale ponadto może być ciekawym elementem twego ogrodu. Jeśli odrobinę się wysilisz będziesz mógł zbudować domek, który będzie współgrał z roślinami w ogrodzie. Wiedz, że domek narzędziowy powinien mieć nie mniej niż 200x130x100, żeby w minimalnym stopniu spełniał swe fundamentalne funkcje (jak przechowywanie kosiarki oraz niewielkich narzędzi). W sprzedaży odnajdziesz domki na narzędzia o rozmiarze 200×300, w tych można przechować dodatkowo rowery, zabawki dzieci i meble do ogrodu. Decydując się na materiał z jakiego ma być zrobiony domek musisz pomyśleć czy będzie on wpasowywał się w styl ogrodu i domu. Drewniana narzędziownia na pewno bez żadnych kłopotów będzie pasowała do otoczenia. Metalowy domek będzie pasował do ogrodów zagospodarowanych w nowoczesnym stylu, natomiast plastikowy jest jedynie opcją dla tych, którzy nie lubią konserwacji. Jednak najlepiej schować taki domek przed ludzkim wzrokiem, z tego powodu że źle komponuje się z przyrodą. Jeżeli zdecydujesz się na domek drewniany pamiętaj, iż nie może stać bezpośrednio na glebie. Grunt pod domkiem musi być utwardzony oraz odizolowany od wody. Dobór stylu to już tylko twoja inwencja twórcza. Natomiast jeżeli posiadasz małe dzieci, warto żebyś przemyślał sprawę zakupienia placu zabaw. Przydomowe place zabaw dla dzieci są świetnym elementem, jaki pozwoli dzieciakom na sielską zabawę we własnym ogrodzie pod twym bacznym okiem. Gdy Ty będziesz podlewał rośliny, automatycznie będziesz spędzał czas z rodziną.

Jeśli posiadasz za domu swój ogród, warto go jakoś zapełnić, tchnąć tam trochę życia. Dołożenie domku na narzędzia oraz (jeżeli posiadasz dzieci) placu zabaw sprawi, że będziesz się czuł lepiej i zapełnisz pustki w ogrodzie.