Dlaczego nie powinno się spóźniać ze złożeniem swojego pitu, na co można przeznaczyć 1% podatku.

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się informacji o przybliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo wtedy właśnie mija okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli ostatni dzień kwietnia przypada na weekend, to wówczas pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdym innym przypadku data ta nie może zostać przekroczona.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com

Nie powinno się lekceważyć tego, ponieważ za spóźnienia grożą poważne kary, a na pewno konieczność składania wyjaśnień. Czasu na wypełnienie zeznania jest naprawdę dużo, bo w końcu cztery miesiące, i jeżeli ktoś dokumentów nie złoży w terminie, to przeważnie przez własne zaniedbanie. Jeżeli z jakiegoś powodu ktoś miałby problemy żeby zdążyć, to zdecydowanie lepiej będzie przesłać wstępnie policzone zeznanie i później dostarczyć korektę, niż nic nie złożyć i narazić się na wysokie kary. A jeżeli będzie chodzić o wypełnienie pita także nie będzie żadnego problemu, bo możliwości do tego naprawdę będzie sporo.

Większość osób będzie miała na tyle łatwe rozliczenia, że bez żadnego problemu da sobie radę sama z obliczeniem wszystkiego. Bardzo pomocny może być w tym jakiś darmowy program do pit, do którego wystarczy podać wymagane informacje, przepisać dokumentów, które się otrzymało kwoty i wszystko co wymagane zostanie policzone. Przygotowane w taki sposób zeznanie można wydrukować albo przepisać, a później złożyć je w urzędzie skarbowym.

Pamiętaj, że aby zdobyć fascynujące informacje na przedstawiany temat, musisz znaleźć dobre źródło – więc obejrzyj serwis (http://pomocpsychologa.pl/psychoterapia-indywidualna/), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Ostatnie wersje takich programów posiadają również możliwość elektronicznego przesyłania formularzy, całkiem sporo osób korzysta z takich możliwości.

Przy wypełnianiu zeznania warto pomyśleć o tym, aby dobrze zagospodarować jeden procent podatku. Możliwość przekazania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od kilkunastu lat, i faktycznie należy z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup wyposażenia leczniczego czy drogie leczenie.

Zresztą najróżniejszych instytucji, którym przekazać można pieniądze jest rzeczywiście dużo, i na pewno każdy znajdzie kogoś, komu będzie chciał pomóc.