Jaki strój do komunii będzie najbardziej właściwy dla dziewczynki? O jakich sprawach pamiętać? Co jest dzisiaj modne?

Pierwsza Komunia Święta to duże wydarzenie dla rodziców, jak również dla dzieci. Musimy pomyśleć o dużej ilości rzeczy, a jedną z nich jest wybranie odpowiedniego stroju. Jakiego rodzaju wybrać? Na co zwrócić uwagę, ażeby strój był najlepiej dopasowany?

W większości kościołów każde dziecko ma identyczne stroje liturgiczne. Tego rodzaju skromne alby nie odciągają uwagi od najistotniejszego przekazu takiej uroczystości, każde dziecko wygląda schludnie i elegancko. Dla każdej dziewczynki jest spory wybór różnorakich dodatków tego rodzaju jak rękawiczki komunijne, jakie ożywią nawet najbardziej konserwatywny oraz stonowany strój. Jednym z ciekawszych elementów stylizacji na komunie jest również fryzura. Nie ma co się dziwić, w sumie niektóre dziewczynki specjalnie przez parę miesięcy zapuszczają włosy, by mieć dłuższe podczas tej uroczystości.

Pierwsza komunia święta

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego typu fryzury bardzo pasują wianki komunijne, które są też stonowanym, niezbyt zobowiązującym dodatkiem. Wiankiz kwiatów sztucznych nie są już popularne, lepsze są żywe kwiaty. Jesteśmy w stanie je po prostu nabyć u florystki, ale też zamówić i odebrać w dniu Komunii. Jesteśmy w stanie również je zrobić samemu.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie 1090, którą tu znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Pięknie wyglądają polne i łąkowe kwiaty. Wianki z kwiatów są rzeczywiście piękne oraz świetnie komponują się z łagodną urodą dziewczynek. W każdym roku są konkretne trendy w komunijnej modzie, w tym zaś roku modne już nie są sztywne koki oraz nienaturalne loki.

Najbardziej właściwe są rozpuszczone, lekko falowane włosy. W takiej fryzurze każda z dziewczynek będzie wyglądała naturalnie oraz dziewczęco. Modne są też zaplatane fryzury, czyli kłosy oraz warkocze. To naprawdę naturalny wybór, dodają sporo uroku każdej dziewczynie. A jaki wybrać ubiór po ceremonii? Miejmy na uwadze, iż na przyjęciu komunijnym dziewczynki powinny wyglądać elegancko, ale już jednak w mniejszym stopniu niż na mszy. Najbardziej korzystnie więc postawić na sukienkę w kolorze pastelowym. Najistotniejsze, żeby strój był komfortowy, bo nasze dziecko z pewnością większość czasu będzie spędzać na zabawach. To bardzo ważne, by było jej wygodnie przez cały ten czas.