Jaki strój do komunii będzie najbardziej właściwy dla dziewczynki? O jakich sprawach pamiętać? Co jest dzisiaj modne?

Pierwsza Komunia Święta to duże wydarzenie dla rodziców, jak również dla dzieci. Musimy pomyśleć o dużej ilości rzeczy, a jedną z nich jest wybranie odpowiedniego stroju. Jakiego rodzaju wybrać? Na co zwrócić uwagę, ażeby strój był najlepiej dopasowany?

W większości kościołów każde dziecko ma identyczne stroje liturgiczne. Tego rodzaju skromne alby nie odciągają uwagi od najistotniejszego przekazu takiej uroczystości, każde dziecko wygląda schludnie i elegancko. Dla każdej dziewczynki jest spory wybór różnorakich dodatków tego rodzaju jak rękawiczki komunijne, jakie ożywią nawet najbardziej konserwatywny oraz stonowany strój.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne wątki? Więc kliknij tutaj odzież plus size i czytaj nasze nowe teksty na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Jednym z ciekawszych elementów stylizacji na komunie jest również fryzura. Nie ma co się dziwić, w sumie niektóre dziewczynki specjalnie przez parę miesięcy zapuszczają włosy, by mieć dłuższe podczas tej uroczystości.

Pierwsza komunia święta

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego typu fryzury bardzo pasują wianki komunijne, które są też stonowanym, niezbyt zobowiązującym dodatkiem. Wiankiz kwiatów sztucznych nie są już popularne, lepsze są żywe kwiaty. Jesteśmy w stanie je po prostu nabyć u florystki, ale też zamówić i odebrać w dniu Komunii. Jesteśmy w stanie również je zrobić samemu. Pięknie wyglądają polne i łąkowe kwiaty. Wianki z kwiatów są rzeczywiście piękne oraz świetnie komponują się z łagodną urodą dziewczynek. W każdym roku są konkretne trendy w komunijnej modzie, w tym zaś roku modne już nie są sztywne koki oraz nienaturalne loki.

Najbardziej właściwe są rozpuszczone, lekko falowane włosy. W takiej fryzurze każda z dziewczynek będzie wyglądała naturalnie oraz dziewczęco. Modne są też zaplatane fryzury, czyli kłosy oraz warkocze. To naprawdę naturalny wybór, dodają sporo uroku każdej dziewczynie. A jaki wybrać ubiór po ceremonii? Miejmy na uwadze, iż na przyjęciu komunijnym dziewczynki powinny wyglądać elegancko, ale już jednak w mniejszym stopniu niż na mszy. Najbardziej korzystnie więc postawić na sukienkę w kolorze pastelowym. Najistotniejsze, żeby strój był komfortowy, bo nasze dziecko z pewnością większość czasu będzie spędzać na zabawach. To bardzo ważne, by było jej wygodnie przez cały ten czas.