Jakie wybrać, pieluchy ekologiczne czy powszechne jednorazowe?

Pieluchy wielokrotnego użytku stają się w naszym kraju coraz bardziej powszechnie stosowane. Nie trzeba ich prać w wysokich temperaturach, prasować czy kupować bez ustanku od nowa. W jaki sposób wdrożyć się, które kupić? Jakie są najtańsze w kwestii jakości i ceny? Jakie zakupić aby były obojętne dla ciała twojego malucha? Czy niższa cena to materialna oszczędność czy już ryzyko, iż pieluchy wielorazowe zostaną zniszczone już po pierwszym praniu?

zakupy - landszaft

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczająca będzie jednorazowa inwestycja, w dodatku dużo mniejsza niż przy stosowaniu jednorazowych pieluszek. Co więcej pożytki zdrowotne, ekonomiczne, czyli co najważniejsze zaoszczędzenie znacznej ilości gotówki, co więcej ekologiczne są zagwarantowane i namawiają coraz więcej matek do ich zakupu. Przede wszystkim, pieluszki ekologiczne posiadają różnice w kroju, różnią się ponadto surowcem z którego wytworzona jest gumka trzymająca pieluchę, użytymi gatunkami materiału z którego są uszyte oraz kosztem jednostkowym.

Jeśli przedstawiany temat niezwykle Ci odpowiada, to żeby zyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź do oferty (http://tablicowo24.pl/kategorie/potykacze/) i kliknij tu.

Każdy ma swoje preferencje, jednak na wytrzymałości materiału, bezpieczeństwie a również wygodnym dopasowaniu do rosnącego dziecka zależy każdemu. Jak wypadają w starciu pieluchy ekologiczne z tymi jednorazowymi?
Pieluchy jednokrotnego użytku to bomba ekologiczna. Lecz na starym kontynencie kupuje się ich rokrocznie około kilkudziesiąt miliardów. Po kilku dniach na śmietniku, w tym miejscu gnić będą przez mnóstwo lat. Jednak pieluchy wielorazowe nie powodują tysięcy kilogramów odpadów. Mimo wszystko ich przeciwnicy pokazują dużo większe wykorzystanie energii, wykorzystanej do ich prania czy prasowania co gorsza wskazują na wykorzystanie niebezpiecznych dla środowiska proszków piorących. Specjaliści twierdzą jednak, że starcie wypada na korzyść pieluch ekologicznych. Szczególnie, jeśli korzystamy z nowoczesnych pieluszek, które można prać razem z innymi ubrankami dziecka w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza i nie musimy ich prasować.
Niestety, nie stwierdzimy, które pieluchy są bardzie ekologiczne ani jakie woli wasze dziecko.

Jedno jednak jest pewne, co raz więcej osób przekonuje się do używania pieluszek wielorazowych.