Po pierwsze: bezpieczeństwo – jak jeździć z maluszkiem

Mimo że samochody są w powszechnym użytku już wiele lat siedziska, w jakich transportujemy dzieci to stosunkowa nowość. Jest to z pewnością efekt rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa oraz konieczności: dziś jeździmy o wiele szybciej aniżeli kiedyś, więc jest bardziej niebezpiecznie.

wyobrażenie - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
wizja - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Zakup fotelika dla malucha to bardzo ważna kwestia, którą należy się zająć jeszcze w ciąży – wówczas mamy odpowiednio dużo czasu, by obejrzeć konkretne rodzaje, przekonać się, czy będą pasować do naszego auta, porównać ceny, kupić dany model. Pomimo iż niektóre typy, jak przykładowo fotelik maxi cosi, jak uważa producent, pasują do każdego samochodu, zawsze lepiej jest to samodzielnie sprawdzić: samochody bywają różne, różne są również nasze oczekiwania, więc to, co w teorii pasuje do naszego samochodu, w praktyce może sprawować się trochę gorzej. Zakup takiego fotelika warto załatwić znacznie wcześniej. Czemu? Odpowiedź jest banalna – będzie on nam niezbędny w trakcie transportowania maluszka do domu, a mimo iż data porodu jest wyznaczona, nigdy nic nie wiadomo, wszystko może się zdarzyć, a młody tata na pewno nie będzie miał głowy do kupowania fotelika. Jeśli już o tym mowa – opłaca się inwestować w te foteliki, jakie rosną razem z dzieckiem, jak przykładowo fotelik romer.

Jeśli chcesz zgłębić prezentowaną kwestię dokładniej, wejdź na ten odnośnik, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (https://entrevilles.pl/), którą Ci proponujemy.

Pomimo iż są trochę droższe to jest to wydatek, który się opłaca: nie trzeba wymieniać fotelika po paru miesiącach.

Nikogo z pewnością nie trzeba przekonywać, iż zapewnienie naszym pociechom najwyższego bezpieczeństwa w trakcie podróżowania to całkowita podstawa. Istotny jest nie tylko właściwe siedzisko, ale również jego prawidłowy montaż oraz bezpieczna jazda dopasowana to warunków panujących na drodze. Wówczas wtedy, gdy jeździmy bezpiecznie, a dzieciaki siedzą w odpowiednich siedziskach, ich bezpieczeństwo rośnie.