Ukontentowanie rodzica, zabawa malucha – wyszukaj odpowiednie przedszkole lub żłobek

Rodzice malucha, którzy na co dzień pracują, są zmuszeni wyszukać dla swej pociechy jak najlepszą placówkę edukacyjną. W polskich miastach odnajdziemy w równym stopniu przedszkola, jak również żłobki, w których przyjmowane są te mniejsze dzieci. Wybór odpowiedniego przedszkola to nie taka łatwa kwestia jak może się wydawać. Z dokonanego wyboru zadowoleni powinni być zarówno rodzice, jak także ich dzieci. Continue reading „Ukontentowanie rodzica, zabawa malucha – wyszukaj odpowiednie przedszkole lub żłobek”

Powinno się inwestować w krzem organiczny – cena będzie korzystna. Witamina B12 (kwas foliowy) to potrzebny suplement diety.

Możemy pomagać własnemu organizmowi na wiele przeróżnych sposobów, przez to właśnie warto się dowiedzieć jakie mamy tutaj możliwości, tak żeby wszystko dopasować dobrze do własnych potrzeb. Im prędzej zaczniemy wspomagać pracę swojego organizmu od wewnątrz, tym prędzej dostrzeżemy oczekiwane rezultaty i tym dłużej będziemy mogli się z nich cieszyć. Continue reading „Powinno się inwestować w krzem organiczny – cena będzie korzystna. Witamina B12 (kwas foliowy) to potrzebny suplement diety.”

Pneumokoki – szczepionki dla maluchów

Ostatnimi laty pojawiają się znacznie częściej opinie, promujące pogląd nieszczepienia najmłodszych smyków na wszelkiego typu schorzenia. Lecz jak długo spore grono naukowców nie popiera takiego stanowiska, słuszniej jest zapobiegawczo zabezpieczyć swoje pociechy, szczególnie przed pneumokokami. Są to bakterie, które przenoszą się formą kropelkową, wywołując u części zainfekowanych bardzo poważne powikłania. Z tego powodu słuszniej nie szafować zdrowiem (a czasami nawet życiem) swojej pociechy, i zaszczepić ją czym prędzej. Continue reading „Pneumokoki – szczepionki dla maluchów”

Po pierwsze: bezpieczeństwo – jak jeździć z maluszkiem

Mimo że samochody są w powszechnym użytku już wiele lat siedziska, w jakich transportujemy dzieci to stosunkowa nowość. Jest to z pewnością efekt rosnącej świadomości dotyczącej bezpieczeństwa oraz konieczności: dziś jeździmy o wiele szybciej aniżeli kiedyś, więc jest bardziej niebezpiecznie. Continue reading „Po pierwsze: bezpieczeństwo – jak jeździć z maluszkiem”

Najczęściej trafiające się nam w lecie sytuacje

Lato, to pora roku, kiedy zdecydowanie więcej i częściej można przebywać na świeżym powietrzu i cieszyć się obecnością słońca i wyższych temperatur. Możemy na bieżąco uprawiać sport, leżeć całymi dniami na hamaku czy grillować wraz z bliskimi pod lazurowym niebem. Z reguły więc ta pora roku kojarzy się nam bardzo dobrze i chcielibyśmy, by trwała jak najdłużej. Jednak w lecie czekają na nas także najróżniejsze zagrożenia. Jakie? Continue reading „Najczęściej trafiające się nam w lecie sytuacje”