O jakich kwestiach pamiętać projektując plac zabaw? Czemu tak ważne, by posiadał atesty?

W różnych ośrodkach miejskich tworzonych jest coraz większa ilość placów zabaw. Dawniej też ich trochę było, ale bez wątpienia nie były tak bardzo jakościowe, jak tego rodzaju obecnie. Używa się do ich stworzenia najbardziej odpowiednich materiałów, a na pewno bezpiecznych, dzięki czemu dzieci mogą wspaniale i w pełni bezpiecznie się bawić.

wyposażenie placów zabaw musi być odpowiednio przemyślane, by były miejsca i sprzęty dla dzieci w różnym wieku. Dzięki czemu można być pewnym, że wszyscy będą mogli się bawić jak najlepiej. Powinny one znajdować się w takich miejscach, żeby wszystkie dzieci miały szansę na zabawę. Wiadomo, iż jak w niedzielę pójdziemy na plac zabaw i ujrzymy chmarę rozbrykanych dzieciaków, to możemy stwierdzić, że wszystko to na nic, bo dzieci jak to dzieci, są w każdym miejscu, pomimo to każdy plac jest projektowany z głową, z zachowaniem najważniejszych norm.

place zabaw z atestem

Autor: Brisbane City Council
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego względu place zabaw z atestem są najlepszej jakości, bo zapewniają najlepszą zabawę, a dodatkowo są bezpieczne. Znaczy to, że każdy sprzęt jest stworzony z materiałów, jakie gwarantują bezpieczeństwo, nie istnieje więc ryzyko, że coś się zdarzy w trakcie zabawy. Tak samo podłoże na placu zabaw wykonane jest z tego rodzaju materiałów, jakie nie grożą, iż w okresie jakiegoś potknięcia dziecko zrobi sobie krzywdę.

Tego typu place z atestem powinny też być właściwie ogrodzone, żeby dziecko podczas zabawy nie oddalało się zbytnio, co może grozić wieloma konsekwencjami.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę sylwester agroturystyka, która dotyczy omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zainteresuje!

Wiadomo, że to rodzic jest opiekunem więc powinien stale pilnować dziecka, lecz odpowiednio przygotowane place zabaw muszą spełnić najważniejsze normy bezpieczeństwa, ażeby zmniejszyć ryzyko przykrego wydarzenia (zobacz dalej).